19 Ekim 2015 Pazartesi

My daughter(?!)Geum sa wol


Başlıkta da belirttiğim gibi, bu nasıl bir dizi ismi? Tamam, olabilir ama aynı isimde milyon tane dizi var lütfen yapmayın etmeyin. Zaten üzerine tıkladığım gibi afişi dolayısıyla da oyuncuları görmem bir oldu. Tepkim neydi biliyor musunuz? Hunharca gülmek.


Abi resmen aile dizilerinde tutan isimleri bir araya toplayıp benzer bir konuyla yeni bir dizi çekiyorsunuz. Lütfen biraz daha creative olalım.

Ayrıca yeni edindiğim bilgiye göre senaristi Come! Jang Bo ri'nin yapımcısıymış. Bu haber ile birlikte daha bi önyargılıyım artık. Neden mi? Çünkü Jang bo ri dizisi güzel bir başlangıç yapsa da yaklaşık 7-8 bölüm çocuklukları ile geçen, karakterler büyüyünce ise bambaşka berbat bir diziye dönüşen hayal kırıklığımızdır ablamla. Yine de belki senarist bu seferkini böyle yapmaz da bizi şaşırtır diyerek önyargılarımı gerilere atıyorum. 

Güncelleme: Gerçekten çocuklukları 7 bölüm sürdü fakat bu sefer hep çocuk kalmalarını istedim . . . 
Bu kız çok şekerr! Take care of us captain dizisinde daha tatlıydı ama burda da iç fena değil.
Yine de aile dizilerini çok seven biri olarak başrolü baek jin hee olan bir diziyi kaçıramam.
(Diğerleri de hiç fena değil )
Not: Özellikle çocuk oyunculara bayıldım


Güncelleme: Konusunu anlatırken yalnızca çocuklardan bahsedeceğim. Çünkü bölüm oldu 6, hala çocuklar var. Zaten çocuklu bölümlere de anca 3'te kavuştuk.Dizinin konusu burada anlatılmayacak kadar karışık. Fakat 3.bölümden başlayıp da anlayabileceğiniz kadar basit. Yani ilk 2 bölümü atlayıp izleyebilirsiniz yada hiç izlemezsiniz. Bir şey kaybedeceğinizi sanmam.

Bir dizinin konusunu ilk defa bir tabloyla anlatacağım.


Şimdi en ortada duran ahjummamız bir oyun sonucu sağındaki kötü başrol ahjussimizle evleniyor. 
En fazla bir yıl süren mutlulukları hızla gelişen oldukça saçma ve ahlaksızca olan olaylar nedeniyle son buluyor. Adamın eski karısından, kadınınsa neredeyse evleneceği ama dediğim oyun yüzünden evlenemediği adamdan çocuğu oluyor trajediye bakın!


  Fakirlikten zengin bir iş adamlığa terfi eden damat başrol kötümüzün oğlu yani başrol erkeğimiz Chang bin, diğerine oranla iyi adamımızınsa kızı geum sa wol doğuyor. Fakat adamın bundan haberi yok ki bu kısım çook daha trajik. Hazırsanız başlıyorum.

Başrol Ahjumma çocuğunu deliler hastanesinde yatarken gizlice doğuruyor ve ardından kızının kıyafetinin üzerine Hye sang ismini dikerek yetimhane müdürünün evinin kapısına koyup gidiyor.
Nasıl bir tesadüfse aynı gün yetimhane müdürünün eski sevgilisi yeni doğan çocuğunu kapıya koyarak yurtdışına çıkacağını bildiriyor. Yani iki çocuk aynı gün aynı adama kalıyor.
Fakat daha bitmedi. Başrol kötü adamdan bile daha kötü olan annesi bu iki bebeğin kıyafetlerini değiştiriyor ve artık hye sang yetimhane müdürünün, sa wolse ahjummanın kızı oluyor.

Dizi kısaca kayıp kız sa wol ile annesinin bir araya gelip kötü adamdan şiret geri almalarını konu alıyor.

İzlemeli misiniz?

Belki 4'ten 8'e kadar evet. Çünkü gerçekten eğlenerek izlediğim bölümlerdi fakat devamı için aynı şeyleri söyleyemem.
Çocuk Chang bin çok tatlıı! 


Başları her ne kadar çoook sıradışı olsa da sonradan iyice klasiğe bağlıyor bunu da 43 saniyelik trailerdan anlayabilirsiniz.

Fakat bu sefer çocuklukları ve büyüklükleri tam uymuş. Aksini iddia edemem.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...