17 Ağustos 2019 Cumartesi

Kimlik güncellemesiSelamlar...O kadar uzun zaman oluş ki buralara uğramayalı... Cebime atıp gelecekte kullanmak üzere saklamak istediğim bir yaz akşamında -ki bu uzun cümlenin anlamı "cennet gibi bir zamanda sıkılıyorum" demek- çareyi bloguma girmekte buldum. Ardından da gözlerimi kanatmayacak şekilde eski yazılarımı okudum. Bazen sesli bazen de utançtan gizli...

Bu nasıl bir site arkadaş! Ergenliğin dibine vurmuşum biriniz bile dememişsiniz "yapma etme..."

Canım takipçilerim <3

Belki de lise hayatımda yaptığım en mantıklı şey blog yazmak yok yok blog tutmaktı. Günlük tutmanın modern hali gibiydi.

Hem gif de konabiliyordu :)

gosick gifs ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak son yıllarda burayı ara sıra gelip bireysel iç boşaltma yeri olarak kullansam da aslında sizi çok önemsiyorum ve takipçilerimin bana herhangi bir geri bildirimde bulunması benim hayatımı sandığınızdan çok etkiliyor.

Çok şükür ki bu mecra youtube gibi seviyesiz insanlar tarafından kullanılmıyor. Eğer sözünü esirgemeyen biri bana yorum yapsaydı bu kadar uzun süre buralarda kalmazdım.

Böyle kafam estiğinde buralara anlamlı bir selam versem iyi olacak.

Bir de şu kimlik olayını güncelleyelim.

25 Şubat 2015'te bu bloga başladığımda Pendikte yaşayan Kadıköyde bir fen lisesinde okuyan 15 yaşında bir kızdım.
17 Ağustos 2019'da hesap ettiğiniz üzere 19 yaşında İstanbul çapa'da tıp okuyan 2. sınıfa geçerken zorunlu staj yapmakta olan bir genç kızım.

Blogumun isminin anlamı daha önce de bahsettiğim gibi küçük hanımefendinin günlüğü'ydü.

Çünkü tarihi kore dramalarındaki agashi lafını çok seviyordum ve genç kız olmanın agashi olmak olduğunu düşünüyordum.

Şu anda giyimiyle, eğitimiyle tam bir genç kızım ve yıllardır olmak istediğim yerdeyim. Elhamdülillah!

Belki de bu yüzdendir ki bloga uğramıyorum. Eskisi kadar kafama takılan beni 2 sayfa yazı yazmaya iten sorunlarım olmuyor. Olsa da sanki geçmişteki kadar hayatımı etkilemesine izin vermiyorum.

Sanmayın ki hayatım güllük gülistanlık... Sadece o "gelecek kaygısından" azıcık kurtuldum onun sarhoşluğundayım. Yoksa tabi ki bunun mezuniyet sonrası uzmanlığı var, evliliği var, çocuğu, yaşamı derken yeniden o kaygılı hale dönebilirim.

Ama lütfen bir süre kaygısız dolaşıyım.

Bu arada ben hala sizinle beğendiğim şeyleri paylaşmak istiyorum. Fakat you know what? Bu sefer de geçen 2 senede kemik takipçi kitlesini kaybettiğimi fark etmek beni üzüyor.

#15Dayschallange'ı sonlandırdığıma o zaman hiç üzülmemiştim. Çünkü o gün içimden gelmemişti yazmak ve ben de yazmamıştım. Fakat sonrasında aslında bir challenge'ı kaybettiğimi ve kimsenin gelip de neredesin diye sormadığını fark ettim.

Kemik yapı gitmişti.

Yerini liberal bir kitle almıştı. Sessiz ve kaderci.

Ne diyor bu kız ya ! Diyorum ki nasılsınız GENÇLER?

2 yorum:

  1. Sanırım bir yerden sonra insan istemese de alışıyor bu gidişlere. Önceleri artık yazmayı bırakan blogger arkadaşlara olan özlemi yorumlarda belirtirdim ama yorumlar cevapsız, gidenler gittiğiyle kalmaya başlayınca bıraktım sanırım:(
    Soruna gelirsek de çok şükür iyiyiz ve buradayız hala, sen ses verdikçe de burada olacağız inşallah :))) Olmak istediğin yerde oluşuna da çok sevindim, darısı bizim başımıza :)))

    YanıtlaSil
  2. Ben yine iyiyim o zaman diğerlerine göre, yorumlar cevapsız kalmaz kolay kolay benim blogumda :) amin inşallah

    Ranao (hesapta sıkıntı oldu )

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...